Účinky zlata v péči o pleť

OBJEVTE SÍLU ZLATÉ PÉČE

18“Král mezi kovy” nebo “elixír života” - ano, řeč je o zlatu. A i když už jsme o něm už psali, zaslouží si dvojitou pozornost. Je to proto, že tento speciální kov nepatří výhradně jen šperkům, investicím nebo elektronice. Přestože moderní výzkumy přinášejí stále nové poznatky a nové ingredience, zlato se v kosmetickém průmyslu používá stále a bude i nadále.

Působí proti ztrátě kolagenu a tím zabraňuje předčasnému stárnutí. Už staří Egypťané věděli, že zlato má léčivé účinky a může uzdravit pokožku. Má totiž protizánětlivé a anibakteriální účinky, pomáhá obnově buněk a hojí zánětlivé stavy kůže. Částečky zlata způsobí, že pleť je zářivější a má mladší vzhled a zároveň udržují pleť hydratovanou.


Kosmetické výrobky s obsahem zlata jsou oblíbené už tisíce let - od dob starého Egypta, kdy královny Kleopatra a Nefertiti chodily spát se zlatou maskou. Zlato je jednou z nejžádanějších ingrediencí a používá se ve dvou formách: jako koloidní zlato - mikročástečky zlata v tekuté formě, často nazývané také jako nano zlato. Druhou formou je 24karátové zlato, to je jeho nejčistší dostupná forma.

Jaké jsou výhody péče o pleť s obsahem zlata?

MÁ PROTIZÁNĚTLIVÉ ÚČINKY, což z něj činí ideální léčebnou kúru pro lidi s akné, hyperpigmentací, sluncem poškozenou nebo citlivou pokožkou. Pečující kosmetika se zlatem nemusí být používána lokálně, ale může být součástí každodenní péče, a tím zlepšíte celkový stav vaší pleti.

15PŮSOBÍ PROTI STÁRNUTÍ tam, kde už jsou viditelné známky stárnutí pokožky, pomáhá zlato znovu strukturovat a napravit poškození a odhalit obnovenou zářící pleť. Výrobky péče o pleť se zlatem podporují tvorbu vlastního kolagenu, mají zpevňující účinek a zlepšují pružnost pokožky.

CHRÁNÍ PLEŤ PROTI VLIVŮM PROSTŘEDÍ, pomáhá posilovat přirozenou bariéru pokožky a důsledné používání produktů se zlatem také napomáhá ochraně pokožky před nepříznivými vlivy prostředí. Zlato jako antioxidant účinně působí proti těmto vlivům.

POKOŽKA ZÍSKÁ ZÁŘIVÝ A MLADŠÍ VZHLED, díky své intenzivní barvě odrážející světlo má rozjasňující efekt.

Zpět do obchodu