Peeling za pár kaček

Asi nebudu sdělovat žádnou novinku, když řeknu, že správná péče o pleť začíná jejím vyčištěním. To, že ji čistíme běžně každý den, je snad rutinou každé z nás, ale občas je potřeba přidat na intenzitě a dopřát pleti šetrný peeling. 

Mám vždycky radost, když vidím ten rozdíl. Kůže je hladká, jemná, jakoby hedvábná. No jistě, vždyť jsem ji zbavila vrchní vrstvy odumřelých buněk, které dělají kůži starší, matovou a hrubou na omak. 

Správně bychom si měly peeling dopřát alespoň jednou týdně, já jej vždycky pojím s důkladným ošetřením a následnou výživou. Takže jaký peeling zvolit? Dnes máte na výběr z tolika možností - v každém obchodě najdete mnoho různých variant včetně spojení s pleťovou maskou.

Já se v tomto ohledu spoléhám - a mám úspěšně vyzkoušeno - na ingredience, které mám doma: med, citrónovou šťávu a hnědý cukr. Stačí opravdu velmi malé množství: 

  • kávová lžička medu, nejlepší je přímo od včelaře; 
  • tři kapky citrónové šťávy 
  • lžička cukru - hnědý je lepší, protože je hrubší a pomaleji se rozpouští. 

7_1Všechno smícháme dohromady, hned naneseme na pleť a jemnými krouživými pohyby “obrousíme” celý obličej včetně krku. Není potřeba nijak tlačit, jemná masáž úplně postačí. Cukr odstraní odumřelé buňky, med detoxikuje a citron pleť projasní. 

Po důkladném opláchnutí můžete použít ještě pleťovou masku nebo sérum pro výživu pleti. Čistá pleť daleko lépe přijímá vnější výživu. 

Stejnou proceduru, ale ve větším můžete aplikovat na celé tělo a použít buď náš tělový peeling nebo si také vyrobit domácí - přidáním hnědého cukru či mleté kávy (např. z použitých kapslí Nespresso) do sprchového gelu. Kůži nejen takto důkladně očistíte, ale masáží podpoříte krevní oběh a látkovou výměnu. 

Blíží se víkend a sobota je na pěstící procedury jako dělaná. 

Zpět do obchodu