Nadváha = zbytečnosti, které vláčíme s sebou

Určitě je mezi námi pár šťastných, které nějaké to kilo navíc neřeší nebo nikdy řešit nemusely, protože mají prostě “shůry dáno” :-)

 

Většina z nás však někdy zažila, že potřebovala nějaké to kilo shodit, ať už po porodu, po nějaké životní etapě nebo jen aby se vešla do nějakého oblečení či do plavek. Někdy jsou životní situace, které způsobí v těle přemíru stresových hormonů, zpomalí se metabolismus a tělo tuky začne ukládat, místo aby je spalovalo. Často hodně těchto situací prožíváme zbytečně dramaticky, přestože s nimi buď nemůžeme nic dělat (= proč se s nimi tedy stresovat?) anebo můžeme, ale nechceme nebo nevíme jak.

jablkaSama patřím k celoživotním dietářkám a vždycky mi záleželo na tom, jak vypadám. Jsou ale situace, které neovlivníme a najednou nejde vše tak, jak bychom chtěly. K tomu rozvod, ztráta zaměstnání, úmrtí v rodině… A tak se stalo, že jsem došla do fáze, kdy jsem začala rychle nabírat, až jsem nabrala 15 kilo během necelých 3 let.

Tou dobou jsem se už nevešla do oblíbeného oblečení (po pravdě, do žádného oblečení), nedopla jsem kalhoty a narostlo mi břicho. To se dalo celkem dobře zamaskovat, ale zapnout kalhoty jsem nemohla. Začala jsem nosit pružné sukně a snažila se ještě více omezovat stravu. Tělo bylo ve stresu a bránilo se – kila šla nahoru…

Nebudu zacházet do detailů, ale nakonec se mi podařilo najít cestu ven. I když trochu trvalo, než mi tělo “začalo věřit” a odměnilo se mi ztrátou prvních kilogramů. S ubývajícími kily se mi vrátila i chuť do života, začala jsem cvičit, cítím se skvěle a pečuji o své tělo nejen uvnitř (stravou) ale i zvenku. Protože si to zaslouží. Protože JÁ si to zasloužím.

Snažím se omezit denní stres na minimum a najít vždy čas, kdy se věnuji jen sobě: přečtu si pěknou knížku, poslouchám hudbu nebo vzdělávací podcasty nebo jen tak “čumím” nad sklenkou vína. Došlo mi totiž, že spoustu stresu a nepříjemných pocitů si vytváříme samy, protože chceme všechno stihnout, chceme “přeprat” to, co se kolem děje, chceme být dokonalé nebo ještě dokonalejší a přitom nic takového neexistuje. Jsme dokonalé takové, jaké jsme! A když si to uvědomíme, můžeme s láskou pečovat o své tělo i duši a začít žít spokojený život v těle, ve kterém se budeme cítit úžasně. A úžasně se díky tomu budou cítit i všichni kolem nás :-) 

 

A věřte, že nikdy není pozdě na správný začátek!

Zpět do obchodu