Dermatologové vědí, jak zabránit stárnutí a vráskám, když je vám 40+

bylinkyI když všichni víme, že se pokožka mění s věkem, není vždy snadné tento fakt přijmout - zejména proto, že se tyto změny stávají výraznějšími. Známky stárnutí pokožky, které se poprvé projeví u někoho ve 30. letech, jako jsou jemné linky kolem očí, zvýšená pigmentace, horší struktura a hlubší linky úsměvu, jsou ve 40 letech stále výraznější. Jak tyto detaily dávají o sobě vědět, můžeme mít pocit, že existují jen dvě možnosti, jak se posunout vpřed: Přijmout, že vrásky jsou součástí života, nebo bědovat po všech těch mladých, naivních dnech strávených na slunci.

Vrásky kolem očí a linky na čele mohou být změkčeny botoxem a problémy s pigmentací, matností a strukturou lze odstranit pomocí laserů, ale co když tyto zákroky podstoupit nechceme?

Kromě věku (který musíme přijmout) a životního stylu (který si volíme sami), je k dispozici třetí možnost: cílená péče o pleť, která zpomalí stárnutí a vylepší stav pokožky.

Cílem nejúčinnějších látek je v tomto věku opravit poškození DNA, zvýšit produkci kolagenu, zesvětlit nebo odstranit nežádoucí pigmentaci a zesílit pokožku. Kromě cílené péče ráno i večer nemusíme nutně zavrhovat ani odborné ošetření v kosmetickém salonu, které je vhodným doplňkem domácí každodenní péče.

 

  Vytvořením pravidelné péče o pleť lze i ve čtyřiceti zpomalit změny, ke kterým postupem času dochází. Existuje celá řada méně radikálních ale účinných podpůrných pečujících prostředků, které lze používat doma s velmi dobrým a znatelným výsledkem (více v dalším článku). V neposlední řadě, provádění malých, ale důsledných ošetření ve 40 nás připraví na mnohem přirozenější vzhled pokožky a minimalizuje potřebu invazivnějších, viditelnějších zákroků ve věku 50 a 60. 

 

 

Ingredience, které je třeba hledat

VC3Vysoce kvalitní vitamin C: Stabilizované verze vitaminu C, jakou obsahuje Sérum s Vitaminem C a kyselinou hyaluronovou, mohou pomoci zesvětlit tmavé skvrny. Pigmentace může být výsledkem slunečních i hormonálních vlivů a v závislosti na typu pleti mohou být různé i kombinace ošetřujících přípravků.

Hydratace: Může být čas vyměnit lehký hydratační za “těžší” krém. Protože pokožka se ve 40 letech ztenčuje a vysychá kvůli sníženému estrogenu, potřebuje většina žen během tohoto desetiletí také větší hydrataci. Hypoalergenní produkty jako např. Reparativní krém s obsahem vitaminu C a výtažky aloe vera by mohl být vhodnou volbou. Obsažená kyselina hyaluronová je další hydratační složkou, která váže vodu a udržuje pokožku hydratovanou a mladou. Při péči nezapomínejme na krk, dekolt a hřbety rukou.

 

Čemu je třeba se vyhnout

Pleť je odrazem celkového stavu organizmu a proto bychom se měli vyhnout konzumaci nezdravých jídel. Naopak je třeba pít hodně vody a jíst zdravé tuky, aby byla pokožka celého těla hydratovaná a pružná.

Máme-li rádi peeling, kterým se pokožka zbaví odumřelých buněk, buďme opatrní, není třeba nic přehánět. Nadměrná exfoliace může způsobit zvýšené podráždění, suchost a naopak zesílení známek stárnutí. Důkladný peeling by tedy měl být prováděn jednou, maximálně dvakrát za týden a šetrně. 

Totéž platí pro pokožku kolem a pod očima - vyhněme se pokušení tuto oblast drhnout nebo třít, protože kůže zde je tenká a velmi citlivá na poškození. Pro její posílení a obnovu je vhodné použití cílené regenerační oční péče s obsahem aktivního 24 karátového zlata.

 

Pravidelná základní péče o pleť ráno a večer

VC Cleanser - 1Krok 1 - vyčištění: Vyvarujme se nutkání používat silné drhnutí nebo vysoušení produkty na akné a raději vyberme jemný čistící prostředek - například Neutriherbs čistící gel s vitaminem C, pěnivý čistící prostředek, který pomůže s ranní očistou, aniž bychom zbavili pokožku přírodní tukové vrstvy. Pokud je pokožka matná, často může volba prostředku s ovocnými kyselinami pomoci jemně vyčistit bez nadměrného podráždění.

Večer vždy začínáme s vyčištěním, pro odstranění make-upu, oleje a znečištění po celém dni. Čistící gel Neutriherbs emulguje make-up a dokonale vyčistí pokožku bez předchozího odličování.

Krok 2 - výživa: Jako další krok použijeme Sérum s vitaminem C pro hloubkovou výživu pleti, které působí zároveň proti pigmentaci a jako rozjasňující prostředek. Pozor, každý vitamin C není vyroben stejně. Jelikož se jedná o přirozeně nestabilní molekulu, která se na vzduchu rozpadá, je důležité zakoupit vysoce kvalitní a stabilizovanou formu, jaká je použita např. ve výrobcích Neutriherbs.

Goldmask1Večer si můžeme následně dopřát ještě pleťovou masku, buť pro výživu a podporu tvorby kolagenu nebo pro oživení a projasnění pleti

Krok 3 - hydratace: Ráno naneseme malé množství krému, kterým ošetříte i krk a dekolt. V případě suché pokožky můžeme použít krému větší množství. Před líčením je nutno počkat až se krém dokonale vstřebá. Večer používáme větší množství krému pro noční regeneraci obličeje, krku i dekoltu a působení péče můžeme podpořit jemnou masáží směrem vzhůru.

 

Uvidíte, že výsledky vaší pravidelné péče na sebe nenechají dlouho čekat. Nemusíme vypadat na 20, ale chceme být krásné i ve zralém věku. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení