Dermatologové vědí, jak zabránit stárnutí a vráskám, když je vám 40+

bylinkyI když všichni víme, že se pokožka mění s věkem, není vždy snadné tento fakt přijmout - zejména proto, že se tyto změny stávají výraznějšími. Známky stárnutí pokožky, které se poprvé projeví u někoho ve 30. letech, jako jsou jemné linky kolem očí, zvýšená pigmentace, horší struktura a hlubší linky úsměvu, jsou ve 40 letech stále výraznější. Jak tyto detaily dávají o sobě vědět, můžeme mít pocit, že existují jen dvě možnosti, jak se posunout vpřed: Přijmout, že vrásky jsou součástí života, nebo bědovat po všech těch mladých, naivních dnech strávených na slunci.

Vrásky kolem očí a linky na čele mohou být změkčeny botoxem a problémy s pigmentací, matností a strukturou lze odstranit pomocí laserů, ale co když tyto zákroky podstoupit nechceme?

Kromě věku (který musíme přijmout) a životního stylu (který si volíme sami), je k dispozici třetí možnost: cílená péče o pleť, která zpomalí stárnutí a vylepší stav pokožky.

Cílem nejúčinnějších látek je v tomto věku opravit poškození DNA, zvýšit produkci kolagenu, zesvětlit nebo odstranit nežádoucí pigmentaci a zesílit pokožku. Kromě cílené péče ráno i večer nemusíme nutně zavrhovat ani odborné ošetření v kosmetickém salonu, které je vhodným doplňkem domácí každodenní péče.

 

  Vytvořením pravidelné péče o pleť lze i ve čtyřiceti zpomalit změny, ke kterým postupem času dochází. Existuje celá řada méně radikálních ale účinných podpůrných pečujících prostředků, které lze používat doma s velmi dobrým a znatelným výsledkem (více v dalším článku). V neposlední řadě, provádění malých, ale důsledných ošetření ve 40 nás připraví na mnohem přirozenější vzhled pokožky a minimalizuje potřebu invazivnějších, viditelnějších zákroků ve věku 50 a 60. 

 

 

Ingredience, které je třeba hledat

7.BrighteningBioCellulosMask_LB00365
Vysoce kvalitní vitamin C
: Stabilizované verze vitaminu C, mohou pomoci zesvětlit tmavé skvrny. Pigmentace může být výsledkem slunečních i hormonálních vlivů a v závislosti na typu pleti mohou být různé i kombinace ošetřujících přípravků.

Hydratace: Může být čas vyměnit lehký hydratační za “těžší” krém. Protože pokožka se ve 40 letech ztenčuje a vysychá kvůli sníženému estrogenu, potřebuje většina žen během tohoto desetiletí také větší hydrataci. Hypoalergenní produkty jako např. Pečující krém a výtažky aloe vera by mohl být vhodnou volbou. Obsažená kyselina hyaluronová je další hydratační složkou, která váže vodu a udržuje pokožku hydratovanou a mladou. Při péči nezapomínejme na krk, dekolt a hřbety rukou.

 

Čemu je třeba se vyhnout

Pleť je odrazem celkového stavu organizmu a proto bychom se měli vyhnout konzumaci nezdravých jídel. Naopak je třeba pít hodně vody a jíst zdravé tuky, aby byla pokožka celého těla hydratovaná a pružná.

Máme-li rádi peeling, kterým se pokožka zbaví odumřelých buněk, buďme opatrní, není třeba nic přehánět. Nadměrná exfoliace může způsobit zvýšené podráždění, suchost a naopak zesílení známek stárnutí. Důkladný peeling by tedy měl být prováděn jednou, maximálně dvakrát za týden a šetrně. 

Totéž platí pro pokožku kolem a pod očima - vyhněme se pokušení tuto oblast drhnout nebo třít, protože kůže zde je tenká a velmi citlivá na poškození. Pro její posílení a obnovu je vhodné použití cílené regenerační oční péče s obsahem aktivního 24 karátového zlata.

 

Pravidelná základní péče o pleť ráno a večer

VC Cleanser - 1Krok 1 - vyčištění: Vyvarujme se nutkání používat silné drhnutí nebo vysoušení produkty na akné a raději vyberme jemný čistící prostředek - například Neutriherbs čistící gel s vitaminem C, pěnivý čistící prostředek, který pomůže s ranní očistou, aniž bychom zbavili pokožku přírodní tukové vrstvy. Pokud je pokožka matná, často může volba prostředku s ovocnými kyselinami pomoci jemně vyčistit bez nadměrného podráždění.

Večer vždy začínáme s vyčištěním, pro odstranění make-upu, oleje a znečištění po celém dni. Čistící gel Neutriherbs emulguje make-up a dokonale vyčistí pokožku bez předchozího odličování.

Krok 2 - výživa: Jako další krok použijeme Sérum s vitaminem C pro hloubkovou výživu pleti, které působí zároveň proti pigmentaci a jako rozjasňující prostředek. Pozor, každý vitamin C není vyroben stejně. Jelikož se jedná o přirozeně nestabilní molekulu, která se na vzduchu rozpadá, je důležité zakoupit vysoce kvalitní a stabilizovanou formu, jaká je použita např. ve výrobcích Neutriherbs.

Goldmask1Večer si můžeme následně dopřát ještě pleťovou masku, buť pro výživu a podporu tvorby kolagenu nebo pro oživení a projasnění pleti. 

Krok 3 - hydratace: Ráno naneseme malé množství krému, kterým ošetříte i krk a dekolt. V případě suché pokožky můžeme použít krému větší množství. Před líčením je nutno počkat až se krém dokonale vstřebá. Večer používáme větší množství krému pro noční regeneraci obličeje, krku i dekoltu a působení péče můžeme podpořit jemnou masáží směrem vzhůru.

 

Uvidíte, že výsledky vaší pravidelné péče na sebe nenechají dlouho čekat. Nemusíme vypadat na 20, ale chceme být krásné i ve zralém věku. 

Zpět do obchodu