“Céčko” pro pleť

“Céčko” pro pleť 

Proč vitamin C v kosmetice?

3_1Vitamin C v kosmetice není jen moderním trendem v péči o pleť - jako antioxidant je považován za jednu z nejlepších ingrediencí proti stárnutí a je klíčovou složkou pro hebkou, jemnou a jasnou pleť. Přestože vitamin C nejspíš do těla dostáváte v jídle nebo fromou doplňků, nemáte záruku, že se tak dostane přímo do pokožky. Používání kosmetických přípravků s vitaminem C je přímá cesta, jak tento antioxidant do pleti dopravit a na maximum ho využít. 

Jaké jsou hlavní přínosy vitaminu C?

1. Je vhodný pro všechny typy pleti. Vitamin C je bezpečný a většinou je možné ho používat dlouhodobě bez alergických reakcí. Pouze lidé s extra citlivou pokožkou mohou zaznamenat nepatrné podráždění.

2. Hydratuje. Deriváty vitaminu C, které se používají v přípravcích pro péči o pleť mají hydratační účinky - snižují ztrátu vlhkosti tím, že umožňují pleti lépe si ji udržet.

3. Projasňuje a pomáhá redukci nadměrné pigmentace. Hyperpigmentace - včetně skvrn od slunce, stařecké pigmentace, jizev po akné - vzniká jako tmavší místa v důsledku nadměrné produkce melaninu na různých místech pokožky. Používání vitaminu C pomáhá zesvětlení tmavých míst a sjednocuje barvu pleti. Současně také zjemňuje povrch pokožky a tím snižuje její matnost. Získáte tak mladistvý vzhled.

4. Pomáhá snížit zarudnutí a sjednotit odstín pleti. Vitamin C je také často používán k léčení různých zánětlivých stavů kůže. Snížením zarudnutí vytvoří stejnoměrnou barvu pleti. Např. Sérum s vitaminem C pomáhá zjemnit drobné vrásky tím, že hydratuje a vypíná oblast kolem očí.

55. Podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá v prevenci povislé kůže. Vitamin C je dobře znám jako posilovač tvorby kolagenu. Přirozená tvorba kolagenu klesá s věkem a snížená tvroba kolagenu vede k tvorbě vrásek. Produkce kolagenu přímo souvisí také s pružností a pevností pleti. Když dojde ke snížení tvorby kolagenu, kůže začne být povadlá. Používání vitaminu C podpoří tvorbu kolagenu a tím se dostaví zpevňující efekt.

6. Chrání před poškozením sluncem, při spáleninách od slunce a všeobecně pomáhá hojení. K poškození v důsledku slunečního záření dochází působením tzv. volných radikálů. To jsou atomy s chybějícím elektronem. Volné radikály hledají další atomy od kterým mohou “ukrást” svůj chybějící elektron - a to vede k znatelnému poškození kůže. Vitamin C je silný antioxidant. Antioxidanty chrání zdravé buňky kůže tím, že “dávají” volným radikálům elektron, a tím je zneškodňují. Kromě hojení spálenin od slunce, vitamin C urychluje různé hojivé procesy kůže, a tím snižuje riziko zánětu, infekce a zjizvení.

Kosmetika s vitaminem C nejlépe působí jako kombinace vzájemně se podporujících produktů, které se postarají o využití obsahu vitaminu C v různých fázích péče o pleť. 

Jaké přípravky je tedy vhodné do pravidelné denní péče zařadit? 

Ideální je držet se tří základních kroků: Vyčištění, výživa, hydratace. 

VC Cleanser - 1Pro čištění je vhodné, a to nejen pro zralou pleť, vybrat co nejšetrnější přípravky, např. hydratační čistící gel Neutriherbs s vitaminem C, který pleť vyčistí šetrně, ale důkladně a to i bez předchozího odličování. Má jemnou konzistenci a na vlhké pokožce vytvoří krémovou pěnu. Obsah vitaminu C a aloe vera zajistí, že kůže není vysušená. 


Následnou péči pak zajistí Intenzívní sérum s kyselinou hyaluronovou případně ještě Neutriherbs pleťová maska s vitaminem C, pokud máte alespoň 20 minut navíc.  Následně péči zakončíte použitím Neutriherbs hydratačního krému s vitaminem C a E. 

Všechny přípravky spolu působí jako celek a podporují se navzájem, ale lze samozřejmě používat každý samostatně k doplnění vaší oblíbené pečující kosmetiky. 

Pro maximální efekt je důležitá důslednost a pravidelnost a nastavit si návyk péče o pleť tak, aby vám vyhovoval. Tři výše zmíněné základní kroky nezaberou více než 10 minut ráno a večer. Odměnou pak bude mladší vzhled a pevnější a zdravá pokožka. A to za 20 minut denně stojí, co říkáte?

Zpět do obchodu