“Céčko” pro pleť

“Céčko” pro pleť 

Proč vitamin C v kosmetice?

3_1Vitamin C v kosmetice není jen moderním trendem v péči o pleť - jako antioxidant je považován za jednu z nejlepších ingrediencí proti stárnutí a je klíčovou složkou pro hebkou, jemnou a jasnou pleť. Přestože vitamin C nejspíš do těla dostáváte v jídle nebo fromou doplňků, nemáte záruku, že se tak dostane přímo do pokožky. Používání kosmetických přípravků s vitaminem C je přímá cesta, jak tento antioxidant do pleti dopravit a na maximum ho využít. 

Jaké jsou hlavní přínosy vitaminu C?

1. Je vhodný pro všechny typy pleti. Vitamin C je bezpečný a většinou je možné ho používat dlouhodobě bez alergických reakcí. Pouze lidé s extra citlivou pokožkou mohou zaznamenat nepatrné podráždění.

2. Hydratuje. Deriváty vitaminu C, které se používají v přípravcích pro péči o pleť mají hydratační účinky - snižují ztrátu vlhkosti tím, že umožňují pleti lépe si ji udržet.

3. Projasňuje a pomáhá redukci nadměrné pigmentace. Hyperpigmentace - včetně skvrn od slunce, stařecké pigmentace, jizev po akné - vzniká jako tmavší místa v důsledku nadměrné produkce melaninu na různých místech pokožky. Používání vitaminu C pomáhá zesvětlení tmavých míst a sjednocuje barvu pleti. Současně také zjemňuje povrch pokožky a tím snižuje její matnost. Získáte tak mladistvý vzhled.

4. Pomáhá snížit zarudnutí a sjednotit odstín pleti. Vitamin C je také často používán k léčení různých zánětlivých stavů kůže. Snížením zarudnutí vytvoří stejnoměrnou barvu pleti. Např. Sérum s vitaminem C pomáhá zjemnit drobné vrásky tím, že hydratuje a vypíná oblast kolem očí.

55. Podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá v prevenci povislé kůže. Vitamin C je dobře znám jako posilovač tvorby kolagenu. Přirozená tvorba kolagenu klesá s věkem a snížená tvroba kolagenu vede k tvorbě vrásek. Produkce kolagenu přímo souvisí také s pružností a pevností pleti. Když dojde ke snížení tvorby kolagenu, kůže začne být povadlá. Používání vitaminu C podpoří tvorbu kolagenu a tím se dostaví zpevňující efekt.

6. Chrání před poškozením sluncem, při spáleninách od slunce a všeobecně pomáhá hojení. K poškození v důsledku slunečního záření dochází působením tzv. volných radikálů. To jsou atomy s chybějícím elektronem. Volné radikály hledají další atomy od kterým mohou “ukrást” svůj chybějící elektron - a to vede k znatelnému poškození kůže. Vitamin C je silný antioxidant. Antioxidanty chrání zdravé buňky kůže tím, že “dávají” volným radikálům elektron, a tím je zneškodňují. Kromě hojení spálenin od slunce, vitamin C urychluje různé hojivé procesy kůže, a tím snižuje riziko zánětu, infekce a zjizvení.

Kosmetika s vitaminem C nejlépe působí jako kombinace vzájemně se podporujících produktů, které se postarají o využití obsahu vitaminu C v různých fázích péče o pleť. 

Jaké přípravky je tedy vhodné do pravidelné denní péče zařadit? 

Ideální je držet se tří základních kroků: Vyčištění, výživa, hydratace. 

VC Cleanser - 1Pro čištění je vhodné, a to nejen pro zralou pleť, vybrat co nejšetrnější přípravky, např. hydratační čistící gel Neutriherbs s vitaminem C, který pleť vyčistí šetrně, ale důkladně a to i bez předchozího odličování. Má jemnou konzistenci a na vlhké pokožce vytvoří krémovou pěnu. Obsah vitaminu C a aloe vera zajistí, že kůže není vysušená. 

VC3_1Následnou péči pak zajistí Neuriherbs sérum s vitaminem C a kyselinou hyaluronovou případně ještě Neutriherbs pleťová maska s vitaminem C, pokud máte alespoň 20 minut navíc.  Následně péči zakončíte použitím Neutriherbs hydratačního krému s vitaminem C a E. 

Všechny přípravky spolu působí jako celek a podporují se navzájem, ale lze samozřejmě používat každý samostatně k doplnění vaší oblíbené pečující kosmetiky. 

Pro maximální efekt je důležitá důslednost a pravidelnost a nastavit si návyk péče o pleť tak, aby vám vyhovoval. Tři výše zmíněné základní kroky nezaberou více než 10 minut ráno a večer. Odměnou pak bude mladší vzhled a pevnější a zdravá pokožka. A to za 20 minut denně stojí, co říkáte?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení